Akar(Mite) Haşeresi

Akar Haşeresi
Akar evlerde sıkça yaşayan ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen canlılardır. Akar ile mücadele ederken doğru ilaçlama yöntemi ve güvenilir bir ilaçlama firmasından yararlanmak olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Her zaman ilaçlama firması seçerken ilaçlarının Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığına, ilaçların alanında yetkili birisi tarafından üretilip üretilmediğine dikkat etmenizi öneririz
Akar Nedir?
Akarlar insan ve diğer canlıların yaşadığı her türlü ortamda yaşayabilen 4 bacağı olan ve oldukça küçük boyutta olan haşere türleridir.
Akar Gözle Görülebilir Mi?
Akarlar çok küçük haşere türleri oldukları için dışarıdan bakıldığında çok zor görülürler.
Akar Nerede Yaşar?
Akarlar insan, hayvan ve bitkilerin olduğu her ortamda yaşayabilirler. Bir canlı üzerinde milyarlarca akar yaşamaktadır.
Akar İle Nasıl Mücadele Edilir?
Akar ile mücadele etmek için evin içinin ve eşyalarının akar ilacı ile ilaçlanması gerekmektedir. Aynı zamanda evin tozunu sıkça almanız ve evi dikkatli temizlemeniz de akar ile mücadele etmenizde size yardımcı olacaktır.
Akar Ne İle Beslenir?
Akar ne ile beslenir diye merak ediyorsanız yaşadığı yerde bulunan hayvan, insan ya da bitkilerin artık ve döküntüleri ile beslenirler.
Akar Nasıl Çoğalırlar?
Akar yumurtalama yöntemi ile çoğalan haşereler olup yılda 10 defa yumurtalayabilirler ve her yumurtalamada 100’ün üzerinde yumurta bırakırlar.
Akar Zararları Nelerdir?
Akar alerjik reaksiyonlara neden olabilen haşerelerdir. Özellikle alerji ya da astım hastalığınız varsa alerjik reaksiyonlar yaşamanıza neden olacaktır. Akarlar yine eğer bahçe işleri ile uğraşıyorsanız bitkilerin öz suları ile beslendikleri için meyve ve sebzelerinizin zarar görmesine yol açacaktır.
Akar Nasıl İlaçlanır?
Akar ile mücadele etmeniz için öncelikle işini iyi yapan profesyonel bir ilaçlama firmasının hizmetine başvurmanız gerekecektir. Firma akarların ilaçlanması için uygun ilaçlama yöntemini (katı ve toz ilaçlama çok etkili olmadığından firmalar genellikle sıvı ilaçlama yöntemini tercih edecektir) belirleyecek ve evinizde akarların bulunduğu alanlara akar ilaçlama yöntemini uygulayarak akarların yok olmasını sağlayacaktır.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply