Kırkayak Hakkımda

Kırkayak böceği hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabileceğiniz; bu haşereden nasıl kurtulacağınızla ilgili tüm bilgileri sizinle paylaştık.

Kırkayak Böceği

Kırkayak böceği pek çok ayağı olduğu için bu ismi alan böcek yumuşakçalar içerisinde yer almakta olup tüm türleri zehirli ve insanlar için tehlikelidir.

  1. Kırkayak Nasıl Ayırt Edilir?

Kırkayak ve çıyan çoğu zaman birbirine karıştırılmaktadır. Kırkayağın vücudu bölmeler halindedir ve her bölme üzerinde iki çift ayağı bulunmaktadır. Baş uçlarında bir adet anten bulunmaktadır. Eğer evinizde gördüğünüz haşere bu özelliklere sahipse o haşere kırkayak haşeresidir.

  1. Kırkayak Hangi Mevsimlerde Görülür?

Kırkayak haşeresi genelde yağmurun bol olduğu bahar aylarında çoğalmakta ve bu dönemlerde etrafta görülmektedir.

  1. Kırkayak İle Nasıl Mücadele Edilir?

Kırkayak ile kendiniz mücadele etmeye çalışırsanız istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bu nedenle her zaman profesyonel ve kırkayak mücadelesinde kullanılan insan sağlığına zararlı kırkayak ilacı ile ilaçlama yapan ilaçlama firmalarına başvurunuz.

  1. Kırkayaktan Tek İlaçlama İle Kurtulabilir Miyiz?

Kırkayakların yuvaları tespit edilirse tek ilaçlama ile bu haşereden kolayca kurtulabilirsiniz. Tüm çatlaklar ve yarıkların ilaçlanması da kırkayakların tamamından kurtulmanızı sağlayacaktır.

  1. Kırkayak Nasıl Ürer?

Kırkayaklar yumurtalayarak üreyen haşere türleridir.

  1. Kırkayak İnsanları Isırır Mı?

Kırkayak böcekleri insanları ısırmamakla birlikte bazı çıyan türleri ısırmaktadır.

  1. Kırkayak Neyle Beslenir?

Genel olarak otçul beslenen bu haşere türü aynı zamanda solucan, akrep gibi diğer haşereler ile de beslenebilmektedir. Kırkayağın neyle beslendiği türüne göre değişim göstermektedir.

  1. Kırkayak Böceğinin Kaç Türü Vardır?

Kırkayak böceğinin bilindiği kadarı ile 8.000 civarında türü vardır.

  1. Kırkayak Hangi Renktedir?

Kırkayak böceği genel olarak sarı, siyah ve kahverengi renklerindedirler. Ancak diğer renklerde de olabilirler. Hangi renkte olacağı kırkayağın türüne göre değişebilir. Yine kırkayakların bazı bölmelerinin rengi de birbirinden farklı olabilir.

  1. Kırkayak Nereye Yuva Yapar?

Kırkayak böceği genel olarak nemli ortamları tercih ettiği için evinizde nemli ve sıcak bölgelere yuva yaparlar. Bu bölgelerin tespit edilmesi kırkayak böcek ilaçlama için de çok önemlidir. İyi bir ilaçlama tüm kırkayaklardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Rating: 1.0/5. From 12 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply