Kırkayak Böcek İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Dünyanın her bölgesinde görülen kırkayaklar nemli ve sıcak bölgelerde yaşamayı severler. Bu canlılar kuru sıcak ve kuru soğuk havanın bulunduğu ortamlarda yaşamazlar. Kırkayağın başında bir anten ön kısmında ise keskin bir ağız bulunmaktadır. Kırkayaklar başında bulunan anten sayesinde sesleri duyarak iletişim kurar ve yiyecek besinlerini bulurlar. Kırkayak zehirli bir canlı türüdür. Zehirli kırkayak türlerine karşı mutlaka zaman kaybetmeden kırkayak ilaçlama firmaları tarafından kırkayak ilaçlama için destek alınmalıdır.

Bu canlılar böcek ve ot yiyerek besin ihtiyacını karşılarlar. Bulundukları ortama göre büyüklüğe ve renge sahiptirler. Genellikle kırkayaklar siyah, kahverengi ve kızıl renklerde görülürler.

Kırkayakların Yuva Yaptığı Alanlar
Kırkayaklar ağaç kovukları, taş altları, duvar çatlakları, çalı çırpı araları ve toprak altı gibi bölgelere yerleşerek yuva yaparlar. Kırkayaklar yuvasını oluştururken o bölgenin nemli ve rutubetli olmasına dikkat ederler. Aynı zamanda yuva oluşturdukları bölgede yiyecek besin olması gereklidir. Yuvalarından çeşitli nedenlerle ayrılan kırkayaklar yaşam alanlarımızı kendilerine yuva edinmeye çalışırlar.
Kırkayaklar insan sağlığını tehdit ederler. Çünkü bu böcekler bünyelerinde zehir barındırırlar. Kırkayağın insanı sokması sonucu zehri etki gösterebilir. Kırkayaklar genellikle toprak altına yuva yaparlar. Yağmurların çok yağması sonucunda yuvaları su altında kaldığı için kırkayaklar yuvadan çıkarak yüksek bölgelere kaçarlar. Dolayısıyla evlerimize bu zararlı canlılar geçiş sağlayabilirler. Kırkayak ile mücadelede etkin yöntemler sunan firmamız haftanın her günü kırkayak ilaçlama hizmeti sağlamaktadır.

Kırkayaklar beslendikten sonra çiftleşeme aşamasına geçerler. Dişi kırkayak yumurtalarını kuytu köşe olan bölgelere bırakır. Bir seferde yüzlerce yumurta bırakırlar. Yumurtalardan çıkan yavruların ilk hali beyaz kurt şeklindedir. Bu canlıların ortalama yüz on beş ayağı bulunmaktadır. Kırkayaklar birden fazla deri değişim süreci geçirirler. Yaşam alanlarınıza yerleşen kırkayaklar son derece tehlikeli canlılardır. Bu haşereler ile karşılaştığınız takdirde Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı alanında uzman bir firmadan kırkayak ilaçlama hizmeti almalısınız.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama ve Dezenfekte Neden Bu Kadar Önemli? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply