Bayrampaşa Böcek İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bayrampaşa böcek ilaçlama gereken yerlerin başında gelmektedir.

Eski bir yerleşim yeri olması nedeniyle Bayrampaşa böcek ilaçlama konusunda ihtiyaç duyan bir ilçedir. 1927 yılında ortaya çıkan Balkan göçü dalgası nedeniyle bu bölgelerden gelen göçmenler Bayrampaşa’ya yerleşmiştir. Osmanlı döneminde askeri hastane ve yığınakların yapıldığı bölgede uzun süre hayvancılık yapılmıştır. Hayvancılık yapılması ve köy olan Sağmalcılar’da yerleşkenin ortaya çıkması, uzun yıllar bu bölgede aktif bir biçimde temiz su kaynaklarının olması üretim açısından önem kazanmasını sağlamıştır. Uzun yıllar gelişme gösteren ve Eyüp’ten ayrıldıktan sonra ilçe statüsü kazanan Bayrampaşa ilçe olduktan sonra daha fazla gelişme kaydetmiştir. Uzun süren ticari hayatta AVM’ler ve beraberinde süper marketler açıldığı için ticaret gelişim göstermiştir. Gıda üretim firmalarının da hayata geçmesi nedeniyle böceklerin, haşere ve farelerin çoğalması da mümkün olmaktadır.

Böcek İlaçlama Neden Gerekli?

Böcek ilaçlama son derece önemli olan bir işlemdir. Günümüzde böcek ilaçlama zorunluluğu gıda üretimi yapan imalathaneler, lokantalar, marketler, kafeler gibi alanlardır. Bu alanların düzenli olarak ilaçlanması hijyen sağlanması açısından son derece önemlidir. Meşhur çorbadan sinek çıkma hikayeleri aslında haksız değildir. Çünkü böcekler gıdanın olduğu yere gelir ve hızla ürerler. Bu üreme gıda güvenliği ve hijyen konusunda gereken temizliği sağlamaz. Haşerenin cinsine göre değişecek olan böcek ilaçlama yönteminin hangisi olacağının belirlenmesi için keşif yapılması şarttır. Keşif sonrası ihtiyacınız olan ilaçlama türü, uzmanlar tarafından tespit edilir. Sonrasında ise doğru bir uygulama yapılarak haşerelerin tamamının yok olması sağlanır.

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nasıl Seçilir?

Böcek ilaçlama yöntemlerinin tercih edilmesi için öncelikle hangi haşerelerin saldırısı altında olduğunuz anlaşılmalıdır. Jel, sıvı ya da katı ilaçlama yöntemleri tercih edilerek mekanın tamamen böceklerden arındırılması sağlanır. İlaçlama sonrası kontroller yapılarak temizlik işlerine geçilir. Böylece %100 sonuç alınarak haşerelerin yok edilmesi sağlanır. Ancak bu işlemler son derece özel ve hassasiyet gerektiren işlerdir. Bilinçsiz kişilerin asla yapmaması gereken bu işlem için sertifikalı ilaçlar, bilinçli uygulayıcılar ve doğru mekan havalandırılması şarttır.

Bayrampaşa Böcek İlaçlama Firması

Firmamız Bayrampaşa haşere ilaçlama hizmeti vererek memnun kalacağınız bir sonuç almanızı sağlar. Alanında eğitim almış ve uzman olan böcek ilaçlama firmaları eğitimini elde etmiş olan personellerimiz, Bayrampaşa’daki tüm ev ve işyerlerine hizmet vermektedir. Profesyonel sonuçlar almak istediğiniz her durumda incelenen mekanlarınız detaylı bir haşere tespiti yapılarak ilgili ilacın tercih edilmesi sağlanır. Bazen alanların belirli bir süre kapalı kalması bazen de ciddi bir temizlikten geçmesi gerekebilir. Doğru uygulamalarla kalıcı bir şekilde haşerelerden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Bizimle iletişime geçerek Bayrampaşa’nın her yerinde hizmet veren personellerimizin böcek ilaçlama yapmasını sağlayabilirsiniz. Böylece hayatınızı zehir eden böceklerden kalıcı bir biçimde kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Beyoğlu Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply