Virüs İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Virüs ilaçlama hizmeti dezenfekte işlem uygulaması ile yapılmaktadır. Virüs, bakteri ve diğer zararlı mikroorganizmaların ortamdan tamamen uzaklaştırılması adına önemli bir uygulamadır. Olası hastalıkların önüne geçmek ve hayatı tehdit eden gözle görülmeyen zararlı canlıların yaşam alanınızdan uzaklaşması adına dezenfeksiyon yapılması önemlidir.

Virüs Nerelerde Olur?

Virüs belirli yerlere ait değildir. Bulunduğunuz ve sıklıkla kullanılan her alanda virüs ve mikroplar barınır. Virüslerin; nemli, sıcak ve rutubetli ortamlarda daha fazla çoğaldığını biliyorsunuz. Bu nedenle oluşum alanları oldukça fazla bir alana yayılmaktadır.

Virüslerin Bulundukları Alanlar

Virüsler topluluğun olduğu alanda taşıyıcı olarak birçok yere yayılır ve hızla çoğalırlar. Bunun çevresel etkileri, kişilerin solunum, temas ve diğer yollarla gittikleri ortama taşımaları sonucu bu durum geniş bir alana nüfuz eder.

Virüsler en çok;

 • Hastane
 • Toplu taşıma
 • İbadethane
 • Alışveriş merkezleri
 • Okul
 • Sokak
 • Çöplük alanları
 • Barınaklar
 • Kamu kurumları
 • Spor tesisleri
 • Yüzme havuzları

Bu alanlarda görülmekte ve hızla yayılmaktadır. Mikroorganizmalar hızla çoğaldıkları için önüne geçilmez bir hal alır. Bu nedenle %100 yok etme potansiyeline sahip dezenfektasyon uygulaması ile virüslerin yayılması engellenir. Steril bir ortam olması adına bu uygulama önemlidir.

Dezenfekte Hizmetleri

Dezenfekte işlemi bazen böcek ilaçlama hizmetiyle birlikte veriliyor. Zararlı böcekler virüs ve bakteri ortamında daha fazla oluşur ve ürerler. Bu nedenle hijyenden uzak bölgelerde öncelikle böcek ilaçlama yapılması, ardından temizlenen alana dezenfekte uygulamasının yapılması önemlidir.

İlaçlama ve Dezenfektenin Sonuca Etkisi

İlaçlama belirli dönemlerde yapılır ve belirli periyotta tekrarlanması gerekir. Dezenfekte işlemi ise uygulanacak alana göre sıklıkla tekrarlanmalıdır. Özellikle hastane ve okullarda bu işlemin sıklıkla tekrarlanması insan sağlığı bakımından oldukça önemlidir. İlaçlama işlemlerindegarantili böcek ilaçlama hizmeti ile size bir güvence sunulur.

Akabinde oluşacak böcekler ya da yumurtadan yeni çıkan böceklerin de ilaçlanması firmaya aittir. Bulunduğunuz alandan tamamen yok edilen böcek, haşere, virüs ve mikroorganizmalar sağlığınız adına olumludur. Bu uygulamalar günlük hijyen, insan, hayvan, bitki ve doğa sağlığı adına önemli bir işlemdir. Rutin olarak tekrarlanması ile yaşam alanınız steril olur.

Bir önceki yazımız olan Corona Virüsü İlaçlama başlıklı makalemizde corona virüsü ilaçlama, corona virüsü türkiyede mi ? ve korona virüsü ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply