İlaçlama ve Dezenfekte Neden Bu Kadar Önemli?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İçinde bulunduğumuz şu günlerde, temizlik olmazsa olmazlardan birisidir. Yüzeyler ve kullanılan eşyalar her ne kadar çeşitli kimyasallar ile temizlense de, çoğu durumda üzerlerinde hastalık yapıcı unsurlar (virüsler ve bakteriler) barındırmaya devam edebilirler. Özellikle ortak kullanılan alanlarda bu durum daha sık yaşanır ve ortamda bulunan kişiler için tehdit oluşturur.

Bu durumdan kurtulmak ve ortamı tüm hastalık yapıcılardan arındırmak için dezenfekte işlemi yapılmalıdır. Dezenfekte işlemi yapılırken de belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmeli ve uygun kimyasallar kullanılmalıdır. Ancak bu şekilde ortam dezenfekte edilebilir ve kullanım için uygun hale gelebilir.

Dezenfekte İşleminin Önemi ve Avantajları

Ortak kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi, ortamı kullanan kişilerin sağlığı için büyük önem taşır. Çünkü dezenfekte işlemi ile ortamda bulunan tüm hastalık yapıcılar (virüs ve bakteriler) kesin bir şekilde giderilir ve kesin temizlik sağlanır.

Ayrıca dezenfekte işleminin birkaç avantajı daha vardır;

  • Hassas bünyesi olanlar için ekstra koruma sağlar,
  • Daha temiz ve kaliteli bir ortam elde etmeyi sağlar,
  • Ortamda bulunan her türlü bakteri, virüs ve hastalık yapıcıları yok eder.

Bu yüzden hem toplu alanlar, hem de kişisel kullanım alanları sıklıkla dezenfekte ettirilmelidir.

Dezenfekte İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Hızlı ve pratik şekilde gerçekleştirilen dezenfekte işlemi, kişilerin firma ile iletişime geçmesi ve firmanın belirtilen adrese bir ekip göndermesi ile başlıyor. Tam donanımlı ve uygun ekipmanlar ile adrese ulaşan ekip, önce dezenfekte edilecek alanı boşaltıyor, ardından uygun düzeyde dezenfekte işlemini gerçekleştiriyor. Böylelikle ortam tüm hastalık yapıcılardan arındırılıyor.

İlaçlama Nedir ve Nasıl Yapılır?

İlaçlama işlemi ise, dezenfekteden farklı olarak ortamda yer alan haşere ve böcekleri yok ediyor. Böcek ilaçlama hakkındabirçok farklı seçenekler bulunsa da, ortamda bulunan haşere ve böceklere göre bir işlem uygulanır. Bu da kesin ve net sonuçlar sunar.

Evinizi veya İş yerinizi Neden İlaçlatmalısınız?

İçerisinde yer aldığınız ortamı temiz tutmak kadar, belirli aralıklar ile ilaçlatmak da önemlidir. Böylelikle hem hastalık yapıcılardan hem de sizi rahatsız eden haşarat ve böceklerden tamamen kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dezenfekte İlaçlama başlıklı makalemizde dezenfekte ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply