Kırkayak İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Eklembacaklılar familyasından olan kırkayaklar evde nem olduğunda çok sık karşılaşılan canlılar arasındadır.

Kırkayak ilaçlama yaptırmak istediğinizde eklembacaklılar familyasının bu türünü rutubetli ortamlarda görüyoruz. Halkalı bir vücut türü olan bu canlılar, çıyanlarla çok sık karıştırılır. Bacakları büyük ve hızlı hareket eden bu canlılar, çiyanlar gibi zehirli değildir. Çürük bitkiler, kuru yapraklar ve köklerle beslenen bu canlılar, bakteri ve virüs taşıyıcılar olarak karşımıza çıkar. İnsanları zehirlemeyen ve zarar vermeyen bu canlılar etçil değildir. Zehirli olan çiyan adı verilen canlılardır.

Bazı kırkayak türlerinin etobur oldukları bilindiği için leşlerle ya da küçük böceklerle beslenmesi olasıdır. Bu durumda kalan böceklerin artıkları ve leşleri ciddi zararlara neden olabilir. Özellikle gece aktif olan böcekler yiyecek aramaya çıktıkları için akşam tuvalete ya da su içmeye kalktığınızda bu canlılarla karşılaşmanız olasıdır.

Kırkayaklar Nerelerde Yaşarlar?

Bahçelerde bulunan ve taş yığınlarının arasında olan kırkayaklar bakımı ihmal edilen yerlerde görülür. Çatı katları, ihmal edilen balkonlar ve kilerlerde kırkayakları görmek mümkün olur. Her türlü istilacı türün amacı aynıdır. Onlar da hayatlarını güvenli bir yerde geçirmek için koloni oluşturur ve beslenme ortamı yaratırlar. Evlerde güvende olan bu canlılar kolayca beslenip üreme imkanına sahip olurlar. Kırkayakları ilaçlama yaparak yok etmek istediğinizde davetsiz misafirlerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Profesyonel ilaçlama uzmanlarından destek alarak kalıcı çözümler bulmanız gerekir.

Kırkayaklar İçin Alınacak Önlemler

Kırkayaklardan kurtulmak için alınacak önlemler arasında yer alan iki ürün vardır. Biri duvarları kireçlemek ve tüm delikleri kapamak diğeri de evdeki tüm çatlakları onarmak ve balkon kapılarını kapatmak olacaktır. Yanlış ürünler kullanarak böcekleri öldürmek istediğinizde bu canlılardan kurtulmanız mümkün olmayabilir. Alerjik reaksiyonlara dayanıksız olanların ciddi derecede etkileneceği bu ürünler kimyasal oranı yüksek olsa da yeterince etki etmez. Bu yüzden profesyonel ilaçlama desteği almanız gerekir.

Uzmanlarımız böcek ilaçlama hizmeti almak istediğinizde size yardımcı olacak, canlıların yaşam alanlarını keşfetmeniz ve yeniden bu alanlara girmelerini önlemeniz için size destek vermektedir. Kalıcı çözümler için doğru bir ilaçlama tekniği kullanılarak uzman yardımı almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Adı Kadar Sevimli Olmayan Fındık Fareleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply