Kalorifer Böceği İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çok hızlı üreyen ve yaşam alanlarını tehdit eden kalorifer böcekleri, yaşam alanlarında, ev veya işyeri ortamlarında bulunabilen canlılardır. Bu böcekler omurgasız canlılar arasında sayılmaktadır. Antenlerinde bulunan özel donanım sayesinde, yiyecek kaynaklarını ve yönlerini rahatlıkla bulma özellikleri vardır. Mekânların daha çok kalorifer petekleri civarında bulunduğundan, yaygın olarak kalorifer böceği olarak adlandırılmaktadır. Hayvanların bacaklarında vantuzlar bulunmaktadır. Bu sayede, gerek duvarda, gerekse tavanlarda rahatlıkla yürüme imkânları vardır. Öte yandan, son derece hızlı canlılardır. Bir gecede, yaklaşık olarak 3,5 veya 4 kilometre yürüme durumları söz konusudur. Bir başka deyişle, bir binayı baştan sona dolaşabilirler.

Bu türler, dolaştıkları alanlarda, kusmuk ve dışkıları ile sayısız mikrop ve bakteri bırakırlar. Bu anlamda, başta gıda zehirlenmesi ve alerjik reaksiyonlar olmak üzere birçok rahatsızlık buna dâhildir. Hamam böcekleri gıda artıklarından besin kaynağı bulur. Bu nedenle, yaşam alanlarımızda hayatlarını sürdürmeye çalışırlar. Bu hayvanlar kır veya orman gibi alanlar yerine, şehirlerde daha çok bulunmaktadır.  Özellikle, ilk olarak, ortamların yiyecek bulunan ve ıslak kuru olan mutfak ile banyo kısımlarında üreme yapıp, buradan tüm mekâna yayılırlar. Daha çok karanlıkta, akşam saatlerinde ortaya çıkarlar. Böceklerin yumurtaları özel bir zırh ile kaplıdır. Bu nedenle, dış etkenlerden tamamen korumalıdır. Bu böceklerin tamamen yok edilmesi için firmamız gibi profesyonel ilaçlama kurumlarından yardım almak gerekmektedir. Firmamız, dünya sağlık örgütü onaylı ilaç ve ekipmanlarla sizlere kesin etkili çözümler sunmaktadır.

Kalorifer böceği ile mücadele edecek kişilerin ilaçlama alanında uzman ve tecrübe sahibi kişiler olması gerekir. Çünkü hamam böcekleri sınıfında yer alan kalorifer böceği, türü doğru tespit edilmesi geren bir böcektir. Uygulanacak ilaçlama türünde haşere türünün tespit edilmesi oldukça önemlidir.

Kalorifer böceği ile mücadele aşamasında uzman kalorifer böceği ilaçlama firmaları tarafından, sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama uygulamaları kullanılmaktadır. Bu böceklerin bulunduğu alanlar ilaçlanarak dezenfekte edilmektedir. Dezenfekte işlemi oldukça önemlidir. Çünkü kalorifer böceği, mikrop ve bakteri taşıyan tehlikeli bir böcektir.

Taşımış odlukları mikroplar insanların çok sayıda hastalık yaşamasına neden olmaktadır. Özellikle gıdaların yer aldığı mutfak, kiler ve depo gibi alanlar bu böcek türlerinden daima uzak tutulmalıdır. Bu gibi alanları tek bir kalorifer böceğinin girmesi çok kısa bir süre sonra yüzlerce böceğin ortamda dolaşması demektir. Kalorifer böceği oldukça hızla üreyen bir böcektir. İlaçlama yönteminin doğru zamanda uygulanması dolayısıyla oldukça önemlidir.

Kalorifer böceği ile mücadele için araştırma yaptığınız yasal olarak ilaçlama hizmeti sağlayan bir firmadan destek almalısınız. Kaliteli uygulamalar hem sağlığınızı hem yaşam alanlarınızı koruyacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kene İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply