Ağaç Kurdu Haşeresi

Eklem bacaklılar sınıfına giren ağaç kurtları sert kabuklu canlılar olup insanları ısırmayan ve insanlardan beslenmeyen bir haşere grubudur. Ağaç kurdu mücadelesi konusunda bireysel mücadeleler sonuç vermeyeceği için işini iyi yapan profesyonel bir firmanın hizmetinden yararlanmanız önerilmektedir.
Ağaç Kurdu Nedir?
Ağaç kurdu genel olarak 1,5 cm ile 3 cm arasında bir uzunluğa sahip olan, göğüs kısmında 4, karın kısmında 2 olmak üzere toplamda 6 ayağı olan ve ağaç ile beslenen haşere türleridir.
Ağaç Kurdu Hangi Renktedir?
Ağaç kurdu pek çok renkte olabilir. Ancak genel olarak siyahımsı ve kahverengimsi bir renge sahiptirler.
Ağaç Kurdu Nerede Yaşar?
Ağaç kurdu yuvalarını genel olarak mobilya, ağaç kökleri, ahşap ev eşyaları, kapı pervazları ve evdeki parkelerin içine yaparlar.
Ağaç Kurdu İnsanı Isırır Mı?
Ağaç kurtları adlarından da anlaşılabileceği üzere otçul olarak beslenen canlılar olduklarından kana ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle insanlarla ya da hayvanlarla beslenmezler.


Ağaç Kurdu Nasıl İlaçlanır?
Ağaç kurdu ilaçlamada ağırlıklı olarak sıvı ilaçlar kullanılmaktadır. Profesyonel firmalar ağaç kurtlarını yok etmek için kullandıkları ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına özen göstermektedir. Ağaç kurtlarının yuvaları bulunur ve potansiyel yuva olarak görülen yerler de firma tarafından ayrıca ilaçlanır.
Ağaç Kurdunun Zararları Nelerdir?
Ahşap kurtları başta ahşaptan oluşan her nesnenin içini oyarak yuva yaparlar. Bu da ev eşyalarının ve mobilyaların hatta evin zemininin delinip çürümesine neden olacaktır.
Ağaç Kurdu Ne Zaman Görülür?
Pek çok haşere türü gibi ağaç kurdu da gündüzleri dinlenir ve geceleri aktif olurlar. Geceleri ahşap eşyalarınızı delerken ağaç kurtlarının çıkardığı tuhaf sesleri duyabilirsiniz.
Ağaç Kurdu Nasıl Çoğalır?
Ağaç kurdu yumurtalama yöntemi ile çoğalan bir haşeredir. Canlı yavru doğurmazlar, yuvalarının içine yumurta bırakırlar.
Ağaç Kurdu İle Bireysel Mücadele Edilir Mi?
Ağaç kurdundan evinizde ya da yaşam alanlarınızda tamamen kurtulmanız için yuvalarını çok iyi bir şekilde tespit etmeniz gerekir. Bu da ancak tecrübeli kişilerin incelemeleri ile mümkündür. Bireysel mücadele genel olarak görünür ağaç kurtlarını öldürse de yuvalarda ağaç kurtları çoğalmaya devam eder. Bu nedenle profesyonel bir firmanın ağaç kurdu ilacı ile gerçekleştireceği ilaçlama ile ağaç kurtlarından tam anlamıyla kurtulmanız mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Yılan Haşeresi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply