Salyangoz İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Salyangoz İlaçlama

Salyangoz ilaçlama genelde giriş kat evlerde tercih edilen bir ilaçlama tekniğidir. Bu canlıların beraberinde başka türler de ilaçlanır.

Salyangoz ilaçlama nemli ortamlarda görülen canlılardan biridir. Son derece ekonomik olan haşere ilaçlama servisi için tercih edilen farklı yöntemler bu canlılardan kurtulmak için tercih edilir. Eğer bir Fransız restoranıyla anlaşmanız yoksa, salyangozlar bıraktıkları sümüksü kalıntıları ve görünümleriyle evinizi istila etmiş olabilir. Parlak izleriyle varlıklarını belli eden bu canlılar Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla ortadan kaldırılır.

Varlıklarıyla yaşam alanlarını tehdit eden bu canlıların ortadan kaldırılması için ilk adım uzman bir haşere ilaçlama firmasından destek almak olacaktır. Böcek ve salyangoz türü canlılardan kurtulmak istediğinizde bir maşa yardımıyla hayvana temas etmeden dışarı atabilirsiniz.

Salyangozlar Hakkında

Güzellik endüstrisinde çok sık kullanılan salyangoz sümükleri nedeniyle halk arasında sümüklü böcek adını alır. Kronik bronşit üzerinde etkili olan birçok ilacın yapımında salyangozlar kullanılır. Deniz salyangozları dışında hiçbir salyangoz insana zarar vermez. Meyve ve sebze tüketen bu canlılar, kış uykusuna yattığı için kış mevsiminde çok görülmezler. Güneşli günlerde de sık karşılaşmayacağınız salyangozlar, mukus benzeri salgılarla evinizi ya da bahçelerinizi etkileyebilir. Bahçede salyangoz olması sık karşılaşılan durumlar arasındadır. Otlarla beslendikleri için son derece yoğun görüldükleri alanlar kabuklu canlılardır.

Kurbağa gibi hayvanlar bu canlıları yiyerek beslendiğinden salyangozun olduğu yerlerde kurbağaların görülmesi de sık rastlanan durumlardan biridir. Bazı ülkelerde sık sık yiyecek olarak tüketilen bu canlılar


Rutubetli Yerler Kontrol Edilmeli

Rutubetli olan yerlerde çok sık görülen salyangoz istilası rutubet etkeninin ortadan kaldırılmasıyla azalacaktır. Bodrum kat evlerde de sık görülen bu canlılar, sümüksü sıvılar nedeniyle yaşam alanınızı zor bir hale getirebilir. Elinizle atmamanız gereken bu canlılar, çeşitli tutmaçların yardımıyla atılabilir. Ancak popülasyonun yok edilmesi için farklı ürün çeşitlerinin bulunması söz konusu olabilir.

Uzman haşere ilaçlama yöntemleri kullanılarak bu canlıların yok edilmesi sağlanır. Ev sahiplerinin bu sıvıyı gördükleri anda tedavi için başlangıç yapması gerekir. Müdahale ne kadar erken olursa o kadar hızlı çözüm bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kalorifer Böceklerine Karşı Neler Yapabilirsiniz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply