Kalorifer Böceklerine Karşı Neler Yapabilirsiniz?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kalorifer Böceklerine Karşı Neler Yapabilirsiniz?

İnsanların olduğu her yerde görülen hamamböceklerine karşı neler yapılır sorusu durmaksızın üreyen kalorifer böceklerini de kapsıyor.

Alman hamam böceği olarak sınıflanan kalorifer böceği zararları ile zaten yok edilmesi gereken haşere türleri arasında başta geliyor.

Blatella Germanica’yı Biliyor Musunuz?
Hamamböcekleri içinde en küçük tür olarak geçen ve her türlü pislik ile mikrobu üzerinde taşıyabilen bir Blatella Germenica Alman hamamböceği olarak bilinir, günlük dile kalorifer böceği olarak geçti. Çünkü sıcak ve nemli yerleri çok seviyor. Günümüzde yapılan evlerin çoğu kalorifer veya doğalgaz petekleriyle dolu olduğu için bu tanımlamanın çok yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Ama bu böcek aynı zamanda -32 derecede de yaşıyor. Hemen her şeyi yiyebiliyor, günde beş kilometreye yakın yol gidebiliyor ve en önemlisi dişileri sırtlarında kırka yakın yumurta paketi taşıyor. Her defasında 200 yumurta bırakabiliyorlar. Her 18 günde bir yeni kalorifer böceği nesli başlıyor. Kalorifer böcekleriyle mücadele etmenin yollarını bulmak profesyonel bir çözüm söz konusu olmadıkça mümkün değil gibi duruyor.

Bu noktada özellikle bir noktayı hatırlatmak isteriz. Kalorifer böceği gördüğünüz zaman ilk tepki olarak verilen üzerine basarak öldürme taşıdığı mikropların ve yumurtaların daha beter her tarafa yayılmasına neden olmaktadır. Terliğinizi elinize alıp böceğin peşine düşmeyin. Eğer ezerek öldürdüyseniz de o yeri mutlaka çamaşır suyu ile iyice silin. Yerde oyun oynayan küçük çocukların olduğu evlerde bu husus özellikle önemlidir.

Kalorifer Böceği Uçar Mı?

Kalorifer böceği uçar mı, neden hoşlanmaz, ısırığı nasıl olur gibi ayrıntı teşkil edecek soruları bir kenara bırakın. Böcek ilaçlaması yapan güvenilir bir firmadan yardım alın. Evde kurtulması zor haşeratlar arasında olan kalorifer böceklerine karşı yapılacak en iyi mücadele yöntemi budur. Kalorifer böceği ilaçlama fiyatları gibi bir konuda da endişelenmeyin. Rakamlar gayet makul düzeylerdedir. Ayrıca yüzlerce zararı olan bir haşere türünden (ek olarak pek çok hamamböceği türünden) kurtulmuş olacaksınız.

Bu böceklerin son derece çevik hareket ettiklerini, hatta elektrikli cihazların içinden bile çıktıklarını görmüşsünüzdür. Fakat esas giriş yerleri duvarlardaki ya da fayanslardaki çatlaklardır. Kendilerinin on katlı bir binayı bir gecede dolaştığı söylenir.

Bir önceki yazımız olan Karafatma İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply