Evdeki Haşerelerle Nasıl Mücadele Edilir?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Evdeki Haşerelerle Nasıl Mücadele Edilir?

Arapça’da rahatsız eden küçük yaratık anlamına gelen haşere evdeki haşerelerle nasıl mücadele edilir sorusuyla günlük hayatımızın içindedir.

Çünkü konu aslında bu küçük böcekler tarafından yayılan mikroorganizmalardır ve haşerelerle mücadele sıtma, veba, tifüs gibi insanlık tarihinde toplu kıyımlara yol açan hastalıklara kadar uzanır. Tahtakurusu, bit, pire, hamam böceklerinin bütün türleri, tahta kurdu, sinek, örümcek, kırkayak, karınca ve bir adım ötesi akrepler ve bir memeli olan fare gibi kemirgenler bile insanlarla aynı yaşam alanlarında görülürler ve haşere sınıfına girerler. Hepsi de son derece hızlı üreyen canlılardır.

Haşerelerle mücadele bu yüzden bir halk sağlığı konusudur. Genel anlamda böcek anlamında kullandığımız bu yaratıklarla mücadele için yapılacak iş ise böcek ilaçlamasıdır. Ailenizin sağlığı için gereklidir.

Haşereler Nerelerde Görülür?

Yaşam alanlarının nemli bölgeleri, çöp kutuları, saksı içleri, lavabo altları, buzdolabı arkası gibi sıcak ve kuytu yerler, yiyecek dolapları, banyolardaki su giderleri, hatta çalı süpürgelerini içleri bile haşerelerin yaşam alanıdır. Evdeki böceklerden nasıl kurtulurum dediğiniz zaman karşınıza kapsamlı bir kontrol edilecek yerler listesi çıkıyor. (Konuya mite olarak bilinen, gözle görülmeyen ve toz ile deri atıklarının içinde yaşayan ev tozu akarlarını da dahil edersek haşere listesi de uzar. 2 ayaklı bu mikroskobik böcekler çocuklardaki alerjilerin temel nedenleri arasındadır.)

Bütün bu sayılan yerleri ve haşere olabilecek tüm mekanları ilaçlatın. Böcek ilaçları günümüzde Sağlık Bakanlığı onaylıdır ve ziraat mühendisleri tarafından da denetleme altındadırlar. Ayrıca ilaçlama eğitimi almış kişilerin çalıştığı ilaçlama firmaları size doğru ilaçların kullanıldığı, sonuç verici bir ilaçlama hizmeti sağlayacaklardır. İş bitiminde size onay sertifikası verilir ve haşeratın durumuna göre ilaçlama yeniden tatbik edilebilir.

Böceklerden Nasıl Kurtulurum?

Evdeki böcekler nasıl yok edilir diye sorduğunuzda her zaman için ilaçlamanın en iyi çözüm olduğunu göreceksiniz. Doğal yöntemler olarak anlatılan öğütlerin çoğu zaman kaybıdır. Öldürmeden haşerenin önlenmesi gibi bir konuda mucize beklemeyin. Karıncalar veya hamam böcekleri ile kendi başına başa çıkabilen biri henüz olmadı. Kaliteli ilaç firmaları size bu konuda 7/24 destek verebilir.

Bir önceki yazımız olan Laleli Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply