Sinek Haşeresi

Özellikle sıcaklıkların artması ile birlikte yaşam alanlarınızı istila eden sinek haşeresi oldukça zararlı bir haşere türüdür. Sinek haşeresi ile mücadelede doğru yöntemleri tercih etmeniz haşerelerden tamamen kurtulmanızı sağlayacaktır.
Sinek Nedir?
Sinek uçan bir haşere türü olup, parazit olarak beslenen ve hem hayvanların hem de insanların sağlığını tehlikeye atan bir haşere türüdür.
Sinek Ne İle Beslenir?
Sinekler parazit olarak beslenen canlılar oldukları için hayvanların ve insanların kanları ile beslenirler. Aynı zamanda bitki özleri ile de beslenebilirler.
Sinek Nasıl Çoğalır?
Sinekler yumurtalayarak çoğalan haşerelerdir. Sinekler çok hızlı bir şekilde yumurtalayabilir ve lavralar çok hızlı gelişim gösterirler.
Sinek Nerede Yaşar?
Sinekler genel olarak pis su yataklarında, kanalizasyonda, hayvan kalıntılarında, bataklık ve çamurluk alanlarda çok sık bulunan canlılardır.
Sinek Ne Zaman Görülür?


Sinekler hem gündüz hem de gece aktif olan canlılardır. Ancak gece vakti daha çok beslenirler. Aynı zamanda sineklerin büyümesi ve çoğalması sıcaklık ile doğrudan ilişkili olduğu için sinekler özellikle yaz mevsiminde daha çok görülürler.
Sinek İle Nasıl Mücadele Edilir?
Sinekler ile mücadele etmenin tek yolu onları zehirlemektedir. Bireysel mücadelede pek çok sinek ilacı kullanılmakta olup bu ilaçlar sadece görünür sinekleri öldürmenizi sağlayacaktır. Sinekler ile profesyonel mücadele için bir ilaçlama firması ile iletişime geçmeniz önerilir.
Sineklerin Zararları Nelerdir?
Sinekler parazit canlılar oldukları için bir önceki beslendiği canlıdaki hastalığı ya da mikrobu bir sonraki beslendiği canlılara aktaran konakçı canlılardır. Bu nedenle sinekler özellikle sağlık bakımından çok ciddi tehlikelerin yaşanmasına neden olmaktadır.
Sinek İlaçlama Nasıl Yapılır?
Bir ilaçlama şirketi ile iletişime geçtiğinizde firma sineklerin ortamınızda bu kadar çok görülmesini nedenini araştırır. Eğer çevrenizde bir bataklık gibi alan varsa öncelikle bu alanların temizlenmesi gerekir. Daha sonra firma çalışanları evinize gelerek sineklerin yumurtladıkları yerleri tespit ederler ve sineklerden kurtulmanız için en uygun sinek ilaçlama yöntemini kullanırlar. Bu yöntem jel ilaçlama olabileceği gibi sıvı ve kokulu ilaçlama da olabilir. Bunu belirleyecek etmen sineklerin türü ve sinek popülasyonunun çoğunluğu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sancaktepe Böcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply