Karafatma İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Karafatma Adı ile Bilinen Hamamböceklerine Dikkat

Banyo ve mutfak fayanslarında gecenin bir vakti karşınıza çıkan devasa karafatmalar, karafatma ilaçlama ile ortadan kalkıyor.

 Pek çok insan bu can sıkıcı varlıklar için karafatma ilaçlama yöntemi aramış, başarılı ya da başarısız sonuçlar almıştır. Yaz aylarının sıkıntısı olan hamamböceği olarak da bilinen bu canlılar çok pis ve hijyenden uzak biçimde görünmektedir. Karafatmalardan kalıcı biçimde kurtulmak, sorunsuz bir yaşam alanına sahip olmak zor değil. Uygun fiyatlar ve kısa süren uygulamalar sayesinde haşereleri hayatınızdan kolayca çıkarabilirsiniz. Kaderiniz olmayan zararlı haşeratlar mekanınızı temizleseniz bile kirli ve pis bir izlenim verir. Bu yüzden doğru zamanda doğru uygulamaların yapılması son derece önemlidir.

Karafatmalar Hakkında

 Evimizi istila eden karafatmalar, dışkılarıyla hastalık saçan canlılardır. Biz farkında olmasak da hamam böceği salgılarıyla temas ettiğimizde tifo, dizanteri, cüzzam gibi hastalıklara yakalanabiliriz. Hastalık taşıyan bu zararlı böcekler, en çok nişastası olan yiyecekleri yer. Kafası kopsa bile bir hafta yaşayabilen bu sevimsiz canlı, radyasyona bile dayanıklılık gösteriyor. Sarımsak ve amonyak kokusunu sevmeyen bu canlıları çoğu zaman mutfak ve banyolarda görürüz. Yer silme ürünlerinin amonyak içerenkleri bu tür canlıları kaçırmak için tercih edilir. Kısa sürede üreme yeteneğine sahip olan bu canlılar, tüm evinize hücum edebilir. Etkin bir ilaçlama yöntemi kullanmazsanız bıraktıkları keselerden yeni yavrular çıkabilir. Haşere ilaçlama yöntemleri arasında bulunan jel ve sıvı ilaçlamalarla karafatmalardan kurtulmak mümkündür.

Neden İlaçlama Firması?

Belki marketten ya da aktardan aldığınız ürünler işinizi görebilir. Ancak ilaçlama kimyasal bir işlemdir. Bunu yaparken dikkat etmeniz gerekenleri yeterince bilmeyebilirsiniz. Sorunsuz bir uygulama istediğinizde profesyonellerden destek almanız en iyi çözümlerden olacaktır.

Keşif sonrası evinizi istila eden hamam böceklerinin çıkış noktaları ve diğer haşerelerin olup olmaması tespit edilir. Sonrasında önem kazanan ilaçlama yöntemi seçilerek sizi olumsuz etkilemeyecek olan biçimde uygulanır. Doğru uygulamalar tercih edilerek memnun kalacağınız ilaçlama işlemi hem ekonomik hem de tatmin edici sonuçlar verecektir. Nisan ve Eylül aylarında birer kere böcek ilaçlama yaptırarak bu tür sıkıntılardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Karınca İlaçlaması Günah mıdır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply