Arı Haşeresi


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Arı koloniler kurarak yaşayan bir böcek türü olup çiçekli bitkilerden polen ve nektar alarak kış aylarında kolonilerini besleyecek balı üretirler. Arılar dışarıya yuvaladıklarında sıkıntı yaratmazlar anca ev gibi iç mekan alanlarına arılar yuva yaparlarsa bu arıların yaşam alanınızdan uzaklaşması için uygun arı ile mücadele yönteminin kullanılması gerekecektir.
Arı Nedir?
Arı 1,3 cm boyunda kahverengi ve altın sarısı çizgili renklerde olan ve koloniler halinde yaşayan canlılardır.
Arı Ne Yer?
Arılar bitkilerden aldıkları nektar ve polenlerden beslenirler.
Arılar Hangi Renktedir?
Arıların renkleri genel olarak altın sarısı ve kahverengi tonlarının bir araya gelmesi ile oluşmaktadır.
Arılar Nerede Yaşar?
Arılar doğal ortamda genellikle mağara, ağaç kovuğu, kayalık yarıkları gibi alanlara yuva yaparlar. Ancak arılar duvar boşluklarına, tavan aralarına ve baca içlerine de yuva yapabilirler.
Arılar Sokar Mı?
Arılar insanları sokan canlılardır. Genelde arı zehri çok ciddi reaksiyonlara neden olmazken arıların zehrine karşı alerjik olan insanlarda ya da bazı arı türlerinin sokmasının ardından vücutta çok ciddi reaksiyonlar görülebilir. Yine eğer arıların kovanına çok yaklaşırsanız arıların toplu olarak size saldırmasına neden olabilirsiniz.
Arılar Sokarsa Ne Yapmalı?
Arı sokarsa arı zehri tesir ettikten sonra en kısa sürede bir sağlık kuruluşuna gidilmesi önerilmektedir.
Arı İle Bireysel Mücadele Edilir Mi?
Arılar rahatsız edilmedikleri sürece keyfi olarak insanlara saldıran canlılar değillerdir. Arı yuvalarına olan mesafenizi korumanız ve bu alanlara bireysel müdahalede bulunmamanız gerekir.
Arı Nasıl İlaçlanır?
Yaşam alanlarınıza çok yakın yerlere yuvalayan arılardan kurtulmanız için profesyonel bir ilaçlama şirketi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu ilaç şirketinin Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları kullandığından emin olmalısınız. Güvenilir bir firma ile iletişime geçmenizin ardından arıların yuvalarının tespit edilmesi ve bu yuvaların ilaçlanması gerekir. Bu nedenle ilaçlama şirketi arılar için güvenlikli kıyafetlerle alana gelir ve arı ilaçlama işlemini uygularlar.

Bir önceki yazımız olan Tespih Böceği Haşeresi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply