Haşere İlaçlama Yapmak Böcek Sorunumu Kesin Çözer Mi?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Onlarca türü ile karşımıza çıkan haşereler dolaştıkları yerlerdeki mikropları taşıdıklarından dolayı hijyen ve sağlık konusunda ciddi problemler yaratır.
Haşereden kurtulmanın yolları farklı şekillerde uygulanır. Ancak kesin çözüm için mutlaka profesyonel bir ilaçlama firmalarından destek almanız gerekir. Türkiye’de farklı türlerde haşereler hayatını sürdürmektedir Boyutları, renkleri ve bazı özellikleri farklılıklar gösterse bile genel olarak davranış kalıpları aynıdır. Haşereler hızlı şekilde ve hareket eden canlılardır.


Nasıl Mücadele Edilir?
Haşereyle mücadele konusunda ilk olarak evinizi tutmak gerekir. Hijyen kurallarına uyarak evinizi haşerelerden koruyabilirsiniz. Evi içerisinde yiyecek ve içecekleri açıkta bırakmamak ve çöpleri fazla bekletmemek haşerelerin yuva yapmasın engellemektedir. Yaz ayları geldiği zaman tüm böcek türlerinde bir hareketlenme yaşanmaktadır. Açıkta bırakılacak olan yemekler ve yiyecek kırıntıları haşereleri kendisine çeker. Haşere türlerinin girip çıktıkları yerlere, kapı aralarına ya da duvar kenarlarına tuzaklar koyabilirsiniz. Hamam böceğinin giriş yaptığı duvar çatlaklarını ve yarıkları kapatabilirsiniz.

İlaçlama Kesin Çözüm Mü?
Haşereler biyolojik yapıları nedeniyle son derece dirençli canlılardır. Farklı zehir türlerine karşı kısa sürede bağışıklık gösterebilen haşereler karşı müdahalede kendi başınıza çaba göstermeniz istediğiniz sonucu veremeyebilir. Kendi başınıza gerçekleştireceğiniz müdahaleler haşereleri yok etmekten ziyade onların bağışıklığını daha güçlü hale getirmektedir. Profesyonel ilaçlama firmaları ev ya da farklı mekanlarda yer alan haşerelerin etkili şekilde yok olmasını sağlayarak kesin çözüm sunabilmektedir. Profesyonel ilaç firmaları Dünya Sağlık Örgütü’nün yasa ve mevzuatlarına uygun bir şekilde ilaçlama hizmetlerini vermektedir. Bu nedenle yapılacak olan ilaç çalışmaları son derece sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır.

İlaçlama Yöntemleri

Sprey ilaçlama uygulaması
Bu ürünler haşerelerin geldiği ve gelme ihtimali olan alanlarda kullanılır.
Jel ilaçlama uygulaması
Jel, haşerelerin sevdiği yiyeceklerin başında yer alır. Evin çeşitli bölgelerine mercimek tanesi kadar konulan jelleri tüketen haşereler yuvalarına giderek orada ölür. Haşereler birbirlerinin ölülerini ve dışkılarını yemelerinden dolayı zehirli madde diğer haşerelere de geçer tamamının yok olmasını sağlar Jel koku ve iz bırakmaması nedeniyle hamam böceği mücadelesinde sıklıkla tercih edilen uygulamalardan bir tanesidir.

Bir önceki yazımız olan Ucuz Böcek İlaçlama Firması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply