Fumigasyon


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Fumigasyon

Gözle görülebilen ve ya görülemeyen böcek ilaçlama işlemi ile ulaşılamayacak yerlere ulaşabilen zehirli bir dumanlama şekline fumigasyon denir.Bu işlemi Ziraat mühendisi ve fumigant operatör belgesine sahip kişiler yapmaktadır.Diğer hiç kimse bu işlemi yapamaz ve kesinlikle yaptırmayınız.Fumigasyon işlemi çk profesyonel kişiler tarafından yapılmalı ve daha önce bu işlemi görmüş yapmış kişilerin eşliğinde yapılmalıdır.Fumigasyon işlemi asla 1 kişi ile yapılmaz.Mutlaka en az 3-4 kişi o ortamda bulunması gerekmektedir.Dediğimiz gibi çok zehirli bir gaz olan fumigantlar kapalı ortamda hiç bir canlının yaşamasına olanak vermez.Bu sebeple ortamın mutlaka boşaltılması ve haşere türleri hariç hiç bir canlının ortamda bulunmaması gerekmektedir.

Uzun yıllar böcek ilaçlama sektöründe bulunan firmamız fumigasyon hizmetlerinde de en kaliteden ödün vermeden en güvenli şekilde hizmetlerini devam ettirmektedir.
Fumigasyon Nedir?
Evlerde yapılan her türlü böcek ilaçlama işlemleri ile alakalı olan ve tüm zararlı haşerelerin belirli bir ısı ve oranda gaz haline kimyasal kullanılarak yok etme işlemlerine fumigasyon denilmektedir. Firmamız fumigasyon işlemlerinde kesinlikle kaliteli ve güvenli hizmetler vermektedir.
Fumigasyon işlemi sırasında fumigant gazı denilen maddeler kullanılmaktadır. Bu madde sıvı, gaz ya da katı formlarda bulunan kimyasallardan meydana gelmektedir. İçerisinde bulunan sıcaklık ve nemin belirlendiği kapalı alanın içinde belirli bir süre bekletilen fumigantlar gaz olarak uygulanmaktadır. Profesyonel eğitim almış uzman ekibimiz tarafından bu uygulama itina ile yapılmaktadır. Böylece en etkili çözümler alınmakta ve insan sağlığına zarar vermemektedir.
Fumigantların Özellikleri Nelerdir?
Genel olarak fumigasyon işlemi sırasında uygulanan fumigantların gerek güvenlik bakımından gerek ise sağlık bakımından kesinlikle sahip olması gereken çok önemli özellikler bulunmaktadır. Fumigant özelliklerinin bulunmadığı ürünler kesinlikle işlem sırasında kullanılmaması gerekmektedir. İlk olarak kolaybir şekilde gaz haline geçmesi gerekir ve yüksek düzeyde etkili olmalıdır.
Kesinlikle gıda maddelerine zarar vermemeli, tohumları etkilememeli ve çimlenme gücünü azaltmamalıdır. Uygulanan alanlar havalandıktan sonra asla kalıntıları kalmamalı ve kolay bir şekilde ateş almamalı ya da istenmeyen bir durumda patlama gibi sorunlar çıkmamalıdır. Bu özelliklere sahip olmayan fumigantlar hiçbir şekilde ilaçlama olarak kullanılmamalı ve daha dikkatli olunmalıdır.
Fumigasyon Faydaları Nelerdir?
Firmamız ile iletişime geçtiğiniz taktirde hiç vakit kaybetmeden uzman ekibimiz adresinize gelir ve uygun olan yöntemler ile ilaçlama işlemlerini en doğru şekilde yapmaktadır. Fumigasyon işleminin pek çok faydaları bulunmaktadır. Bunlardan ilki ürüne direk olarak uygulanmaktadır ve gaz formunda olduğundan dolayı en zor yerlere bile çok daha kolay ulaşmaktadır. Zararlı olan haşerelerin bütün biyolojik dönemlerinde çok daha etkilidir. Büyük oranda olan ürünlerde çok daha kısa süre içinde uygulamak mümkündür. Fumigasyon ilaçlama fiyatları firmamız tarafından son derece uygun olarak sunulmaktadır. Böylece daha uygun fiyatlara daha kesin çözüm almak mümkündür.

Fumigasyon İlaçlama Nasıl Yapılır ?

Fumigasyon işleminin yapım aşamasını ve ön hazırlığını madde madde sizlerle paylaşacağız.

1- Ortam ilk olarak fumigasyona uygun mu değilmi diye keşif yapılır.

2- Uygunluk var ise bina içindeki tüm canlılar dışarıya alınır.

3- Zehirli gazı ortamda tutabilmek için tüm camlar , kapılar ,baca havalandırmaları hava çıkışı olmayacak şekilde kapatılır.

4- Ortamdaki su ,elektrik , dogalgaz , telefon bağlantıları kesilir.

5- Fumigantların nerelere yerleştirileceğine karar verilir ve temizlemesi kolay olması açısından plastik kablar bu alanlara yerleştirilir.

6-Fumigantların havası alınarak ortamda uygulayacak hale getirilir.

7- Alan ne kadar büyük olursa olsun bu işlem başladığından itibaren max 20 dakika içersinde ortam terkedilmesi kesin ve kati kuraldır.İş yetişmese bile yarım bırakılarak ortamı terketmek gerekmektedir.Aksi takdirde kullanılan maskenin bile faydası olmayacak yoğun gaz bayılmanıza ve ortamdan çıkamayarak yaşamınızı yitirmenize sebep olacaktır.

8- Bu işlem yapılırken en az 3-4 kişi olmalı ve bu kişiler sürekli göz temasında olacak şekilde hareket etmelidir.Herhangi bir baygınlık ve ya kafasını biyere çarpması gibi iş kazası durumunda acil olarak diğer kişilerin onu tahliye etmesi sağlanmalıdır.

9- Fumigasyon yapılan alan 4 gün süre ile kapalı tutulmalı ve alanın bu işlemi yapıldığına dair her yere kağıtlar asılarak alan sarı band ile çevrilmelidir.Bu uygulama sonrası ilaçlamayı kim yapmış ise ilk o işi kapısını açmalı ortamı içeri girmeden en az  6 saat havalandırmak suretiyle beklemelidir.Sonrasında toz hale gelmiş ürünler toplanarak yokedilmelidir.

Makalemizin başında belirttiğimiz gibi bu işlem çok riskli ve tam profesyonel kişilerin yapabileceği bir böcek ilaçlama işlemidir.Profesyonel olduğuna inanmadığınız hiç bir kurum ya da kuruluşa bu işlemi yaptırmayınız.Firmamızda sadece bu işlem için yetişmiş Ziraat mühendislerimiz mevcut olup sizleri haşere sorunlarından kurtarmaktadır.Fumigasyon işlemi yapım aşaması , risk ve materyallerden ötürü pahalı bir uygulamadır ama 4 gün içerisinde %100 çözüm sunan tek ilaçlama yöntemidir.

Bir önceki yazımız olan Bahçe İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply