Jel İlaçlama

Böcek ilaçlama yöntemleri çok çeşitlilik göstermektedir.Bunlardan en bilineni jel ilaçlama ve sıvı ilaçlamadır.Jel ilaçlama genel olarak sıvı ilaçlama yapılamayan yerlerde tercih edilmesine karşılık özellikle kalorifer böceği  hamam böceği ve karınca ilaçlamasında en etkili çözümdür.Jeller sizlerin anlaması açısından jöle gibi bir maddeye benzer ve belirli alanlara şırınga yöntemi ile enjekte edilir.

Jel İlaçlama ve Sıvı Kokusuz İlaçlama Karşılaştırması

1-Jel ilaçlama ıslaklık yaratmaz ,sıvı ilaçlamada 1-2 saat ıslaklık olur.

2- Jel ilaçlama sonrası temizlik yapmak münkündür fakat sıvı ilaçlamada 1 hafta ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

3- Jel ilaçlama evde ve ya iş yerinde yapılacak alanda durulabilir fakat sıvı ilaçlamada durulabilmesine rağmen ıslak olan yerlere dokunulmaması gerekir.

4- Jel ilaçlama işlemininde herhangi birşeyi toplamanıza gerek duyulmaz ama sıvıda bazı durumlarda toplama yapmak gerekebilir.

2 uygulamayı karşılaştırma açısından daha bir çok madde yazılabilir.Bu yazılanlardan jel daha iyi sıvı daha kötü sonucu çıkarmak yanlış olacaktır.Çünkü jel formatında kullanılan ilaçlar sadece belirli haşerelere etki etmektedir ve tüm haşereler için bn bu yöntemi uygulamak sorunun bitmesi açısından faydalı olmayacaktır.

Uygulama Yapılan Haşere Türleri

-Hamamböceği

-Kalorifer böceği

-Gümüş böceği

-Karınca

Gıda İşletmelerinde Neden Jel Kullanılır Sıvı Neden Yasaktır ?

Gıda işletmeleri , hastaneler , katring firmaları kısacası gıda ve sağlıkla uğraşan firmalarda jel uygulama yapmak zorunludur.Bunun sebebi sıvı formatında yapılması durumunda 1 hafta temizlik yapılmaması gerekmesinden dolayı bu alanlarda da bu münkün olmamasından kaynaklanmaktadır.Diğer önemli husus ise sıvı ilaçlama gıdalara ve ya hastane şartlarında cihazlara sıçrama yapabilir düşüncesi ile jel ilaç tercih edilmektedir.

Bir çok firma jel yapılması zorunlu olmasına rağmen neden sıvı yapar ?

Bu sorunun 3 tane cevabı vardır.

1- Jel maliyeti sıvı maliyetin 3 katıdır.Bu sebeple sıvı tercih ederler.

2- Müşteri jel ilaçlama yaparken eski nesilden kalma bilgilerden dolayı işe yaramayacağını düşünmesin diye yapılabilir.

3- Müşteri gözünde daha fazla ilaçlama yapıyorum diyerek göz boyama işlemi ve jelin daha faydalı olacağını sorunu daha çabuk bitireceğini uygulayıcı kişinin bilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Jel ilaçlamalar son 5 yılda uygulanan Yeni nesil böcek ilaçlama işlemidir ve firmamız yapılması gereken alanların tamamında en iyi ilacı kullanarak garantili şekilde hizmet vermektedir.Sizlerinde gıda işletmesi , cafe  restaurant vb alanlarınız var ise bizlerden Jel İlaçlama hizmeti alabilir haşerelerden kurtulabilirsiniz.

 

 

Rating: 5.0/5. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply