Böcek İlaçlama Yaptırmak İstiyorum Zehirlenirmiyim ?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Son zamanlarda sosyal medya ve televizyonlarda çıkan zehirlenme olaylarından dolayı siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmek adına böyle bir makale yayınlamak istedik. Bilinçsiz kişilerin yapmış olduğu ilaçlamalar sonucu çok sayıda evcil hayvan , doğa ve insanlar zehirlenmektedir.Bu sebeple çok dikkatli şekilde firma seçimi yapılmalı asla ve asla Sağlık Bakanlığı onayı olmayan kişi ve kurumlardan haşere ilaçlama hizmeti alınmamalıdır.

İlaçlama firması seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

1-Sağlık Bakanlığı onayı kesinlikle olmalıdır.

2-İlaçlamaya gelen personelin biyosidal ürün uygulama sertifikası olmalıdır.

3-Kullanılacak ilaçların msds kayıtları olmalıdır.

4-Kullanılan ilaçlar kokusuz olmalı ve ya kokulu olacak isede ağır kokulu olmamalıdır.

5- Kullanılan ilaçlar biyosidal ürünler olmalıdır.

Yukarıda saymış olduğumuz maddeler en temel ilaçlama firması seçerken dikkat edilmesi gerekenlerdir.Bu maddeler olabildiğince uzatılabilir ama en kötü ihtimal ile bunlara dikkat etmek en azından merdiven altı firmalardan sizleri uzak tutarak daha iyi bir firmadan haşere ilaçlama hizmeti almanızı sağlayacaktır.

Kullanılan ilaçların biyosidal ürünler olması haşere zehirlenmelerini sıfıra kadar indiren en temel husustur.Peki zehirlenme vakaları neden oluyor ? birde bu sorunun yanıtını arayalım.

Bazı kendini bilmez kişiler ve firmalar sadece sorunu hızlı çözmek adına insan sağlığını ve doğayı hiçe sayarak ağır kimyasal ucuz ilaçları kapalı alanlarda kullanımı yasak olmasına ramen kullanmakta ve hiç bir bilgi vermeden çıkıp gitmektedeler.Sonrasında evi açan ve o alanda yaşayan kişilerin ağır kokudan dolayı zehirlenmelerine sebep olmaktadır.Unutmayın hiç bir kaliteli ilaç kapalı alanda ağır koku yapmaz ve sizi rahatsız etmez.Çok ağır koku var ise hemen ilaçlamayı sonlandırın ve o kişilerden hizmet alımını durdurunuz.Aksi taktirde ileriki zamanlarda sağlığınıza zarar gelebilir ve daha ağır sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Biyosidal ( İnsan sağlığına zarar vermeyen ve zehirlenme riski olmayan ürünler ) ile Kimyasal ürünlerin farkları

  • Biyosidal ürünler koku yapmaz , kimyasal ürünler ağır koku yapar
  • Biyosidal ürünler sorunu ancak 3-7 gün içinde bitirir kimyasal ürünler anında bitirir ama kalıcılığı olmaz.
  • Biyosidal ürünlerde leke iz kalıcı kansorojen içerikler bulunmaz , kimyasal zirai ürünlerde bolca vardır.
  • Biyosidal ürünler sağlık bakanlığı onaylıdır ve kapalı alanlarda kullanılır, kimyasal ürünler kesinlikle kapalı alanlarda kullanılmaz yasaktır.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Tavsiye başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply