Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?
Böcek ilaçlama yöntemleri aşağıdaki gibidir:
Kokulu İlaçlama
Kokulu ilaçlama etkili böcek ilaçlama tavsiyesi isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. Kokulu ilaçlama yöntemi mücadelesi zor olan haşereler için uygulanan bir ilaçlama yöntemidir. Gıdalar ile temas edilmemesi gereken, insan sağlığına zararlı sonuçlar doğurabilecek olan bu yöntemde mekanın ilaçlama işleminde ve sonrasında kapalı kalması gerekmektedir. İlaçlama işlemi sorasında ve sonrasında birkaç saat dışarda kalmanız ve ilaçlama yapılan alan 3 – 4 saat havalanmadan evinize dönmemeniz gerekmektedir. Gıda üretim yerlerinde uygulanması önerilmemektedir.
Kokusuz İlaçlama
Kokusuz ilaçlama evinizi terk etmenize gerek kalmadan haşereler ile mücadele etmenizi sağlayacak bir ilaçlama yöntemidir. Yine gıdalar ile temas etmemesi önerilmektedir. Bu neden ile gıdaların üzerini kapatarak ilaçla temasını engelleyiniz. Evcil hayvanlar için genellikle zararsız olan bu ilaçlama yöntemi böcek ilaçlama İstanbul firmaları tarafından belirli haşerelerin yok edilmesinde kullanılmaktadır.
Jel İlaçlama
Böcek ilaçlama Anadolu yakası firmaları tarafından özellikle hamamböceği haşeresi ile mücadelede kullanılan jel ilaçlama insan ve evcil hayvanlar için zararsız, uzun süre etkili olan bir ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlama işlem öncesi ve sonrası bir temizlik işlemi gerektirmemektedir. Yine bu ilaçlama yönteminde mekanınızdan ayrılmanıza gerek kalmamaktadır. Hem ev hem de gıda tüketim merkezlerinde güvenilirdir. Kokusuz bir ilaçlama yöntemidir.
Böcek İlaçlama Aşamaları Nelerdir?
Böcek ilaçlama böcek ilaçlama firması tavsiye edilen firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Ancak bu şekilde etkili ve haşerelerden tamamen kurtulmanızı sağlayacak şekilde evinizdeki haşerelerden kurtulabilirsiniz.
Böcek ilaçlama firmaları 3 aşama ile evinizdeki haşerelerden kurtulmanızı sağlamaktadır. Bu aşamalar şu şekildedir:
Keşif Aşaması
Bu aşamada eviniz, iş yeriniz ya da diğer yaşam alanlarınız evinize gelen personel ekipçe incelenmektedir. Böylece böceklerin yuvaladıkları yerler, böcek çeşitleri, böcek yumurtaları incelenir ve ilaçlama için gereken tüm bilgiler not alınır.
Karar Aşaması
Keşif aşamasında alınan notlar incelenerek böcek ilaçlamanın nasıl yapılacağına dair bir yol haritası çizilir. Hangi böcek için hangi ilaç kullanılacak, hangi yöntem ile ilaç uygulanacak bunlara karar verilir. Böcek ilaçlama firması bu aşamada böcek ilaçlama fiyatları açısından size bilgi verecektir.
Uygulama Aşaması
Bu aşamada böcek ilaçlama İstanbul fiyat konusunda anlaşırsanız böcek ilaçlama firması evinize ya da iş yerinize gelerek ilaçlama işlemini gerçekleştirecektir. İlaçlama yapılacak ilaçlama yöntemine ve kullanılacak ilaca göre farklı şekilde ilaçlama yapılacak ve haşerelerin yok olması sağlanacaktır.

Bir önceki yazımız olan İlaçlama Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply