Gümüş Böceği Haşeresi

Gümüşçün olarak da bilinen bu haşere mantar küfleri ve organik maddelerle beslenen ve hem yaşam ortamınıza hem de size tehlike yaratan haşere türleridir. Gümüş böceğinden kurtulmak için en etkili yol profesyonel bir firmanın size sunacağı gümüş böceği ilaçlama hizmetidir.
Gümüş Böceği Nedir?
Gümüş böceği genel olarak 1,5 cm ile 2,5 cm uzunluğunda olan ve karınlarının arka kısmında uzun ve ince 3 adet eklenti bulunan bir haşere türüdür.
Gümüş Böceği Hangi Renktedir?
Gümüş böcekleri isimlerini renklerinden almışlardır. Gümüş böceğinin rengi gri ya da gümüş rengidir.
Gümüş Böceği Ne Yer?
Gümüş böceği ne yer diye merak ediyorsanız mantar küfleri ve organik besinler ile beslenirler.
Gümüş Böceği İle Nasıl Mücadele Edilir?
Gümüş böcekleri özellikle küflü ve rutubetli alanları sevdikleri için bu alanlara müdahale edilmesi oldukça zor olacaktır. Bireysel gümüş böceği ile mücadele istediğiniz sonuçları elde edememenize neden olacaktır. Görünür bölgeler dışında gümüş böceklerinin yaşadığı olası yuvaların da saptanarak ilaçlanması gerekecektir. Dolayısıyla ancak bu yerlerin tespiti ve etkili ilaçlanması bir profesyonel ilaç firması tarafından yapılabilir.
Gümüş Böceği Nerede Yaşar?
Gümüş böceği genel olarak yuvalarını yarık ve çatlaklara yaparlar. Aynı zamanda sıcak bölgelerde dışarı da yaşayabilirler. İç mekanlarda ise odalarda, mutfak ve banyo gibi alanlarda görülürler.
Gümüş Böceği Zararlı Mıdır?
Gümüş böceği insanların eşyalarına ve besinlerine zarar veren canlılardır. Özellikle yiyeceklerinizin üzerinde dolaştıklarında salya ve dışkılarını yiyecekler üzerinde bırakarak mikrop yayarlar ve bu besinler ile beslendiğinizde bu mikroplar sizin vücudunuza geçer.
Gümüş Böceği Nasıl İlaçlanır?
Daha önceden de söylediğimiz gibi gümüş böceğinin ilaçlanması için ilaçlama yapılacak alanların iyi bir şekilde tespit edilmesi gerekecektir. İlaçlama şirketleri elektrik prizlerinin arka boşlukları, tavan arası, bodrum gibi olası yuvalama alanlarını tespit ederek yuvaları ilaçlarlar. İlaç olarak genelde sıvı ilaçlama yöntemi tercih edilir ve gümüş böceği ilacı yuvalara püskürtülerek uygulanır.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlama Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply