Tahta kurusu İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Tahta kurusu kan ile beslenen pas renginde ve oval yapılı bir böcektir. Ortalama 2-3 mm büyüklüğüde olan tahta kurusunun baş kısmında 1 çift anteni bulunur. Tahta kurusu böceğinin en önemli özelliği yaklaşık 550 gün beslenmeden yaşayabilmeleridir. Bu nedenle tahta kurusu ezilerek öldürüldüğünde ortama pis bir koku yayar.

Özellikle geceleri uyku halinde olan insanları ısırarak beslenme sağlayan tahta kurusu, insanlara yakın olan yatak, koltuk, kanepe, elbise dolabı gibi eşyalar içerisinde yaşar. Tahta kurusun kanı kırmızıdır. Tahta kurusu yatak ve yorgan aralarında, çekyat altlarında yaşar. Tahta kurusu her yumurtlamada 200 kadar yumurta bırakabilir. Bir tahta kurusu kendi ağırlığının 5-6 katı fazla kan emebilir. Tahta kurusunun ısırığı çocuklar üzerinde fazla etkili olur. Tahta kurusunun ısırdığı yerde kızarıklık, kaşıntı, kabarma, şişlikler oluşur. Tahta kurusu gece ortaya çıkar kan emerek beslenir. Tahta kurusu hortumunu derinin en hassas yerinden sokar, kanın pıhtılaşmaması için özel bir sıvı salgılar.

Bu sıvı insanda anestezik etki yapar. İnsan tahtakurusu tarafından ısırıldığını anlamaz. Tahta kurusununun 75 türü bulunur, en çok bilinen türü cimex Lectularius cinsi tahta kurusudur. Kan emerek beslenen tahta kurusu insandan insana geçtiği için hastalık bulaştırma özelliğine sahiptir. Tahta kurusunun karın bölgesi geniştir. Tahta kurusu günde 4-5 defa kan emebilir. Tahta kurusu mücadelesi zor bir işlemdir. Kesinlikle profesyonel tahta kurusu ilaçlama  şirketlerinden destek alınmalıdır.

Tahta kurusu ile bireysel mücadele kesin sonuç sağlamaz. Tahta kurusu ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlama uygulamlarında günün her saati hizmet vermektedir. İstanbul’un tüm ilçelerinde bulunan ilaçlama şubelerinde bulunan araçlı servisleri ile tahta kurusu ilaçlama hizmeti veren Böcek ilaçalama şirketi ekonomik ilaçlama fiyatları ile garantili hizmetler sunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Örümcek İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply