Hamam Böceği İlaçlama


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/bocekilaclamaistanbul.net/httpdocs/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Firmamız, haşere ve kemirgen canlıların yok edilmesi ile mekanlardan temizlenmesi anlamında çalışabileceğiniz en doğru firmadır. Yaşam alanlarında, özellikle evlerde sıkça görülen haşerelerin başında hamam böcekleri gelmektedir. Bu canlıların ilaçlanması, mutlaka profesyonel şartlarda yapılmalıdır. Kişilerin gelişi güzel ilaç atmaları kesinlikle kalıcı bir çözüm değildir. Hamamböcekleri, çarpıcı özellikleri olan canlılardır. Öldükleri zaman bile yumurta bırakma özellikleri bulunmaktadır. Her türlü yaşam alanlarında ve hava şartlarına dayanıklı bir hayvandır. Bu canlılar, 30 gün aç şekilde ve 8 gün susuz olarak yaşayabilirler. Hatta, kafası koptuğunda, 1 hafta kadar yaşayabilen bir böcek türüdür.

Üremeleri çok hızlıdır. Üstelik hamam böcekleri yumurtalarını saran biyolojik kılıf, o kadar sağlamdır ki, radyasyon etkilerinden bile zarar görmemektedir. Hamam böceklerinin renkleri, siyah, koyu kahverengi ve kızıl şeklinde olabilmektedir. Boyları ise, ortalama olarak, 0.5 cm den 3 cm e kadar değişmektedir. Bu uzunluk durumu canlının yaşama süresinde göre değişmektedir. Böcekler, genellikle akşam ve gece saatlerinde çok aktif olmaktadır. Gündüz ise dinlenme yapmaktadırlar. Üç çeşit hamam böceği bulunmaktadır. Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve Oryantal (karafatma) denilen hamam böceği olarak sıralanmaktadır. Hamamböcekleri maalesef birçok hastalığı taşımaktadır. Gıda zehirlenmesi, verem, kolera, tifo hastalıkları ile coli, entamoeba, histlyrica gibi bakterilerin yayılmasına neden olurlar.

Böceklerin ilaçlanmasında firmamız tarafından WHO onaylı ilaçlar ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Öncelikle, hayvanların yuva yapabilecekleri çatlak ve diğer alanlar tespit edilip, buna göre detaylı ilaçlama yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çiyan İle Mücadele başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Leave a Reply